Barış için Akademisyenler – Almanya Derneği’nden Açıklama

Deutsch

English

21 Haziran 2022

Değerli üyelerimiz, dostlarımız ve takipçilerimiz,

Barış için Akademisyenler – Almanya Derneği Yönetim Kurulu olarak, hem birliktelik ve dayanışma duygularımızı hem de güvenliğimizi tehdit ettiğine ikna olduğumuz bir gelişmeyi, tekrarlanmasının önüne geçmek amacıyla sizlerle paylaşma gereği duyuyoruz.

Barış İmzacısı doktora öğrencilerinden Kamuran Akın, Almanya’ya geliş sürecinde ve sonrasında üyelerimizden ve derneğimizden akademik, finansal, hukuksal ve sosyal destek almış, ancak gelişinden bir yıl sonra derneğimizle tüm ilişkilerini koparmıştır. Mevzu bahis şahsın, kendisini tanıyanların tanıklığı ile, uzun zamandır Barış İçin Akademisyenler ve dernek üyelerimiz hakkında güvenliği zedeleyici, etik ilkelerimizle çelişen davranışları ve beyanları olduğu teyit edilmiştir.

En son, 6 Haziran 2022 günü bir kadın üyemizi bir tartışma sırasında ölümle tehdit etmiştir. Kamuran Akın’ın derneğimizin üyesi olmadığını, derneğimizle hiçbir ilişkisinin bulunmadığını, tehdit edilen üyemizin yanında olduğumuzu ve gerekli adımların hassasiyetle atıldığını belirtmek isteriz.

Dayanışmayla,

Barış için Akademisyenler – Almanya Derneği Yönetim Kurulu